Aktualności

Spektakl "Zaplątany w sieci"

18.02.2019 udaliśmy się do Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich na spektakl pt. „Zaplątany w sieci” przygotowany przez krakowski Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”.
Poruszył on ważne kwestie i problemy XXI wieku – uzależnienie od komputera, telefonu i Internetu. Główna bohaterka żyła przede wszystkim w świecie wirtualnym, nie potrafiła wykonać najprostszych czynności bez aplikacji na smartfonie. Cały wolny czas poświęcała na granie on-line przez Internet, przeglądanie Facebooka czy Instagrama. Zaniedbała przez to kontakty z rówieśnikami, rodziną, nie odrabiała zadań domowych. Została przeniesiona w czasy, gdy technika nie była aż tak rozwinięta. Bohaterka musiała odnaleźć się w nowej, bardzo obcej jej, rzeczywistości.

Spektakl był wartościowy a bardzo zabawny sposób pokazania rzeczywistości z pewnością trafił do młodego odbiorcy.
Po spektaklu udaliśmy się na wyjątkową wystawę lalek regionalnych pt. „Podróż przez 7 kontynentów”, gdzie podziwialiśmy niezwykłą kolekcję lalek. Liczyła ona 926 lalek w strojach regionalnych z 7 kontynentów. Przybliżyły nam one kulturę i folklor 105 krajów świata – poczynając od Polski, na Polinezji Francuskiej i Grenlandii kończąc.

 

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka

Odsłon artykułów:
163607
Free business joomla templates